Side

Side – kolejny kurort w naszym zestawieniu cieszy się każdego roku tysiącami turystów, którzy bardzo chętnie wracają tu zaznać prawdziwie królewskiego odpoczynku. Położone na południu Turcji miasto, było niegdyś siedzibą i przyczółkiem piratów, którzy handlowali tu niewolnikami. Dzięki gromadzonym skarbom miasto mogło rozkwitnąć, a imponujące świadectwa pod postacią pięknych budowli do dziś potrafią zachwycać przybyszów z różnych stron świata.

Na szczególne uznanie zasługują tu jednak jedne z najładniejszych plaż Anatolii, pośród których bardzo wiele zostało wyróżnionych Błękitną Flagą. Ich uroda niezmiennie przyciąga tysiące amatorów aktywnego plażowania oraz wielu sportów wodnych, do których uprawiania istnieją tu wspaniałe warunki. Do szczególnie polecanych przez turystów plaż tego rejonu należą Plaża Kleopatry w Alanya posiadająca świetne zaplecze oraz delikatny piasek, plaża Kumkoy długa i bardzo szeroka idealna do intensywnego wypoczynku, a także plaża Incekum.

Miasto posiada wiele ciekawych miejsc i zabytków, które warto zobaczyć przy okazji pobytu. Do najważniejszych trzeba zaliczyć starożytny teatr największy w Anatolii, który mógł pomieścić 13 tyś widzów, grecką świątynię Apolla, starożytne centrum handlowe położone w pobliżu wspomnianego teatru, a także łaźnie miejskie, które współcześnie przekształcono w muzeum.

side4

Specjalnie dla miłośników atrakcji i dobrej zabawy do białego rana, kurort posiada ogromną bazę dyskotek oraz klubów nocnych, a dla romantycznych dusz spragnionych długich spacerów i dobrej kuchni nie zabraknie tu urokliwych restauracyjek z dobrą muzyką i ciekawym, stonowanym wystrojem swych wnętrz.

Side to miasto, które urzeknie was swoją różnorodnością,  dobrą kuchnią i gościnnością mieszkańców do tego stopnia, że zapragniecie powracać w to miejsce jeszcze wiele razy. W Side turyści odnajdą wszystko to, czego człowiek może sobie zamarzyć, aby w pełni odpocząć od stresów dnia codziennego.

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *