Oludeniz

Ostatni kurort w naszym zestawieniu to propozycja dla miłośników pięknej przyrody i spokojnych form odpoczynku. Oludeniz to przepięknie położone miasteczko na skraju malowniczej zatoki oraz ze wszystkich stron otoczone wysokimi górami. Najwyższa z nich Babadag sięga 1950 m.n.p.m.

To tu znajduje się najpiękniejsza plaża Turcji, której cechą charakterystyczną jest zakończenie przepiękną laguną. Każdy miłośnik spokojnego, a zarazem intensywnego plażowania powinien, choć raz w życiu odwiedzić to miejsce, gdyż jego piękno można określić mianem prawdziwego cudu na ziemi.

Mimo, że Oludeniz to piękne i spokojne miasteczko położone obok Parku Krajobrazowego, to i tu możemy dobrze się zabawić nocą w wielu pubach i restauracjach, które skupiają się wzdłuż plaży, tworząc wieczorem niesamowity klimat i atmosferę.

Wybierając na miejsce wakacji byłą osadę rybacką Oludeniz, można być pewnym wspaniałego wypoczynku z dala od miejskich zgiełków wielkich miast Turcji. To miasto idealnie nadaje się do rodzinnego wypoczynku wraz dziećmi nie tylko ze względu na spokojny charakter, ale i na dostępne atrakcje i możliwości, które zachwycą każdego, począwszy od doliny motyli, gdzie możemy zobaczyć kilkadziesiąt odmian tych wspaniałych kolorowych stworzeń, a kończąc na drugim, co do wielkości w Europie Kanionie Saklikent, który zdumiewa swymi rozmiarami i siłą natury, która go stworzyła.

Podróżując do Turcji, możemy się spotkać z wyjątkowymi krajobrazami, niezwykłymi zdobyczami starożytnych cywilizacji, a także trafić na niesamowitą gościnność mieszkańców, którzy bardzo dbają o komfort i satysfakcję turystów odwiedzających ich miasta i kurorty. Wyjątkowa otwartość mieszkańców tych rejonów pozwala nam bezpiecznie i spokojnie spędzić tu swoje urlopy, dając niesamowite możliwości oraz szereg opcji do wykorzystania. Właśnie z powodu tak wielu atrakcji, podczas planowania swoich wakacji Anatolia zawsze stanowi jeden z głównych rejonów od lat wybieranych przez Polaków i setki tysięcy innych turystów z całego świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *