Kusadasi

Urlop w Kusadasi

Turcja od wielu lat jest kierunkiem chętnie obieranym przez polskich turystów. Miastem, w którym zdecydowanie warto zatrzymać się na dłużej jest Kusadasi. Jest to wyjątkowo malownicze miejsca, a to m.in. za sprawą zatoczki, w której jest położone. Osoby chcące zażywać kąpieli w lazurowej wodzie oraz zwiedzać interesujące miejsca koniecznie powinny odwiedzić właśnie turecki kurort Kusadasi.

Większość osób decydujących się na przyjazd do Turcji spędza sporo czasu na plażach. To nie dziwi, ponieważ są one niezwykle piękne – szerokie i pokryte piaskiem zachęcają do wypoczynku nad wodą. Plażą, na którą powinien zawitać każdy turysta jest Long Beach – ma ona długość ponad 22 km, dzięki czemu nie ma konieczności wypoczywania wśród tłumów, ponieważ każdy z łatwością znajdzie ustronne miejsce dla siebie. Decydując się na spędzenie urlopu w Kusadasi można być pewnym, że będzie możliwość podziwiania pięknych widoków. Chcąc obejrzeć miasto z góry warto wybrać się na wznoszące się nad nim wzgórze Ataturka. Jest to doskonały punkt widokowy. Osoby które się tam wybiorą powinny koniecznie zwrócić uwagę na stojący tam pomnik wodza, który bacznie przygląda się miastu.

Turecki kurort Kusadasi
 
Co zobaczyć na wakacjach w Kusadasi? Zwiedzając miasto warto zobaczyć meczet Kaleici, jest to bowiem najpiękniejszy meczet w całym mieście – został postawiony na planie kwadratu. Kolejnym meczetem wartym uwagi jest Hanin pochodzący z XVII wieku, choć do dziś w nienaruszonym stanie można podziwiać wyłącznie fundamenty, gdyż pozostała część meczetu została odbudowana w połowie XX wieku. Przebywając w Kusadasi warto wybrać się także do jednej z miejscowych łaźni. Osoby mające ochotę na nieco dalszą wycieczkę powinny koniecznie udać się do leżącego nieopodal Efezu.

Oczywiście w czasie pobytu w Kusadasi można spędzać czas nie tylko na zwiedzaniu okolicznych atrakcji, lecz również zażyć życia nocnego. Centrum miasta jest pełne miejsc, w których można dobrze się bawić. Można zawitać do różnego rodzaju barów, pubów, czy dyskotek, warto także wybrać się do lokalu, w którym grana jest muzyka lokalna.

Nietrudno zauważyć, że spędzenie urlopu w Turcji jest dobrym pomysłem. Wakacje w Kusadasi z pewnością będą niezapomniane dla każdego, niezależnie od tego czy lubi spędzać czas na plażowaniu, zwiedzaniu zabytków, czy też na zabawach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *