Kemer

Turecki kurort Kemer

Każdego roku tysiące polskich turystów wybiera wakacje na tureckiej riwierze. Jednym z popularniejszych kurortów jest Kemer, malownicze miejsce na zachodnim wybrzeżu Zatoki Antalya. Na podróżnych czekają tam rajskie plaże, starożytne zabytki i wspaniała pogoda.

Kemer jest największym miastem regionu o tej samej nazwie. Komunikacja miejska w jego obrębie jest doskonale rozwinięta, dlatego turyści bez problemu mogą eksploatować okoliczne miejscowości. Miasto Kemer jest stosunkowo nowym kurortem, z doskonale rozwiniętą infrastrukturą turystyczną, poza tym jest idealną bazą wypadową do pobliskich, starożytnych lokacji.

Jakie atrakcje spotkamy na wybrzeżu? W miejscowości Kemer na turystów czekają wygodne, żwirowo-kamyczkowe plaże, dzięki którym woda na tamtejszym wybrzeżu jest niezwykle przejrzysta. Sprzyja to uprawianiu sportów wodnych, szczególnie nurkowaniu, w mieście można zapisać się na wyprawę podwodną z instruktorem. W obrębie całej Zatoki Antalya ogromnym powodzeniem cieszy się również windsurfing, można również wypożyczyć rower wodny czy kajak. Kurort Kemer jest również idealny na leniwy wypoczynek, na tamtejszych plażach turyści mogą wypożyczyć leżak i parasol, a także raczyć się smakowitymi drinkami w pobliskich barach.

Co warto zobaczyć w Kemer? W obrębie tego regionu mieszczą się ciekawe zabytki starożytnego świata. Phaselis, miasto oddalone zaledwie kilkanaście kilometrów od kurortu Kemer w dawnych czasach słynęło z upraw wielu gatunków róż, z których wytwarzano aromatyczne olejki. Największą atrakcją miejscowości jest szeroka, starożytna ulica, okolona ruinami wiekowych sklepików, łaźni miejskich i magazynów. Spędzając wakacje w regionie warto wybrać się również do rezerwatu Beydaglari Olympos, pełnego antycznych pozostałości, dodatkowym atutem miejsca jest piękne wybrzeże, sprzyjające pieszym wędrówkom.

Dla aktywnych również znajdzie się tu wiele atrakcji. W pobliżu Kamer można spotkać liczne szlaki turystyczne, o zróżnicowanym stopniu trudności, odpowiednie zarówno dla piechurów, jak i dla rowerzystów. W mieście można również wziąć udział w Błękitnym Rejsie. Każdego dnia z tamtejszego portu odpływają statki wycieczkowe, które zabierają turystów na pobliskie, dzikie wysepki, urzekające pięknem przyrody.

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *