Bodrum

Bodrum to urokliwe miasteczko położone w południowo-zachodniej Turcji nad pięknym i ciepłym morzem Egejskim. Trzydziestotysięczna miejscowość jest położona dość blisko greckiej wyspy Kos, z którą ma morskie połączenie. Miasteczko położone nad zatoką Gokova oferuje turystom z całego świata urokliwe uliczki, nowoczesne i luksusowe bazy hotelowe, możliwość zwiedzania okolicznych zabytków, a także uprawiania wszelkich sportów wodnych oraz zabawy w nocnych klubach i pubach do białego rana.

Ponieważ półwysep Bodrum to kraina górzysta pochodzenia wulkanicznego, piasek na tutejszych plażach jest ciemniejszy, a występujące plaże dosyć wąskie i piaszczysto-żwirowe. Godne polecenia będą trzy plaże w Bodrum dostępne dla turystów.

Pierwsza z nich Camel Beach to bardzo ładna plaża piaszczysta. Czerpiąc z jej uroków będziemy mieli okazję skorzystać z oferowanych tu przez tubylców wyjątkowych przejażdżek na wielbłądzie. Idealną plażą dla miłośników surfingu i windsurfingu będzie plaża Fener, gdzie miłośnicy wymienionych sportów morskich odnajdą mocniejsze wiatry niezbędne do ich uprawiania. Idealną dla rodzinnego i spokojniejszego odpoczynku z dziećmi może okazać się plaża Turgutreis, która oferuje turystom łagodne zejście do morza.

Dla miłośników zwiedzania i odnajdowania zabytków poprzednich epok Bodrum stwarza wiele możliwości, dzięki pięknym zabytkom miasta pamiętającym czasy starożytne i średniowieczne, do których należy zaliczyć ruiny pierwszego w świecie Mauzoleum zaliczanego niegdyś do siedmiu cudów świata, stanowisko archeologiczne Halikarnas, a także Zamek św. Piotra, w którym dzisiaj mieści się Muzeum Archeologii Podwodnej.

Bodrum przez starożytnych zwane Halikarnas daje turystom wiele możliwości zabawy i aktywnego wypoczynku, a świetnie skomunikowany z innymi rejonami morza śródziemnego port stanowi bardzo dobrą bazę do zwiedzania cudów tego rejonu. Jest w Bodrum co zobaczyć, a w samym mieście bez problemu powinniśmy się porozumieć w języku angielskim, choć coraz częściej właściciele hoteli, sklepików i miejscowych dyskotek porozumiewają się również w języku polskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *