Belek

Wakacje w tureckim Belek

Malowniczy kurort wypoczynkowy Belek, położony na tureckim wybrzeżu Morza Śródziemnego, zachwyca zapierającymi dech w piersiach widokami oraz licznymi atrakcjami dla miłośników rozrywki i aktywności. Zielona przyroda, tętniące życiem ulice oraz doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych pozwolą przeżyć niezapomniany urlop.

Malowniczy ośrodek Belek znajduje się w południowo zachodniej Turcji, w prowincji Antalya. Niewielkie miasteczko przyciąga spragnionych relaksu licznymi atrakcjami i przyjemnym śródziemnomorskim klimatem typu kontynentalnego.

Wczasy w Belek to idealny wybór dla osób spragnionych rozrywki, relaksu na plaży i miłośników aktywności. Liczne bary, dyskoteki, w których zabawa trwa do białego rana oraz hotele o wysokim standardzie zaspokoją wymagania nawet najbardziej wymagających turystów. Kurort jest przede wszystkim znany z doskonale przygotowanych pól golfowych o międzynarodowym standardzie. Co roku do Belek przyjeżdżają, z różnych stron świata, pasjonaci tego rodzaju rekreacji. Osoby preferujące aktywny tryb życia mogą również uprawiać tutaj takie sporty wodne jak: windsurfing, nurkowanie, żeglarstwo, parasailing oraz jazda na nartach wodnych. Osoby spragnione zaś zażywania słonecznych kąpieli znajdą tutaj szerokie piaszczyste plaże, ciągnące się kilometrami, z łagodnym zejściem do morza.

Miasto Belek nie posiada zabytków ani ciekawych miejsc o znaczeniu historycznym, jednak miłośnicy zwiedzania i odkrywania tajemnic tureckiej kultury koniecznie powinni się udać do położonej niedaleko miejscowości Aspendos, która zachwyca jednym z najlepiej zachowanych teatrów antycznych w Azji Mniejszej oraz dwupiętrowym akweduktem z czasów rzymskich. Na uwagę zasługuje także miasto Perge z antycznym teatrem z I w. p.n.e., ruinami starożytnego stadionu oraz agorą  z IV w. n.e.

Kurort Belek oferuje turystom wspaniałe i pełne wrażeń wczasy. Ekskluzywne hotele o wysokim standardzie świadczonych usług, bary i kluby dla turystów spragnionych szaleństwa do rana oraz bliskość Aspendos i Perge sprawiają, iż jest to jeden z najchętniej wybieranych kierunków w Turcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *