Antalya

Turecki kurort Antalya

Antalya to największe miasto tureckie nad Morzem Śródziemnym. Turecki kurort jest popularny wśród turystów ze względu na rozbudowaną infrastrukturę turystyczną, piękną pogodę i bogatą historię. A w okolicy miasta znajduje się wiele ciekawych miejsc, które skłaniają do odwiedzenia.

Antalya leży w starożytnej krainie Pamfilia w podnóżach gór Taurus. Lokalizacja kurortu, obecność licznych zabytków – pomników kultury i historii – a także piękna przyroda będąca na wyciągnięcie ręki turystów, zachęca do odwiedzin w tym miejscu.

Już nieopodal miejscowości znajdują się piękne dwa wodospady; Duden i Asagi Duden Selalesi, które są utworzone przez rzekę Duden Cayi. Koło znajdujących się 11 km na północ od miasta wodospadów ulokowało się nawet kilka herbaciarni, jak i przyjemny park, które często są odwiedzane zarówno przez lokalnych, jak i zagranicznych turystów. To miejsce, które z pewnością należy odwiedzić podczas wycieczki do tureckiego kurortu.

Odwiedzając Antalya, warto zwiedzić również niesamowite zabytki w tej części Turcji. W tym celu polecamy wybrać się do ruin starożytnego miasta Termessos. Są one zlokalizowane 35 km na zachód do Antalya i efektownie położone na wysokości około 1050 m n.p.m. w obrębie Parku Narodowego Gulluk Dagi. Miasto rozciąga się na dużym obszarze, dlatego na wycieczkę najlepiej jest się wybrać z samego rana.

Antalya - kurort w Turcji

Aby zobaczyć jeden z najlepiej zachowanych teatrów antycznych w Azji Mniejszej, należy wybrać się do Aspendos. Majestatyczna struktura może dać turystom bardzo dobre pojęcie na temat tego, jak wygląda dawne teatry antyczne.

Kolejnym miastem, które warto odwiedzić będąc w Antalya, jest Side. Wakacje w nim spędzała sama Kleopatra. Otoczone jest ze wszystkich 3 stron Morzem Śródziemnym, co sprawia, że wybierający się tam turyści nie będą mogli narzekać na niedostatek atrakcyjnych krajobrazów. Warto tutaj zawitać również ze względu na starożytne ruiny m.in. świątyni Apollina. Na wycieczkę najlepiej jest się wybrać z samego rana, gdy turyści i lokalni mieszkańcy nie wyruszyli jeszcze na okoliczny targ (czytaj więcej o Side).

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *