Alanya

Niedaleko Side możemy odnaleźć bardzo dużych rozmiarów miasto Alanya, które należy do najbardziej rozchwytywanych miejsc na Riwierze Tureckiej. Urokliwie położona miejscowość u podnóża gór Taurus tętni życiem 24 godziny na dobę, zapewniając turystom niesamowitą moc atrakcji i wyjątkowych przeżyć podczas pełnego zwiedzania urlopu.

Można tu znaleźć praktycznie wszystkie możliwe formy wypoczynku, od morskich kąpieli począwszy, aż po ekstremalne doznania takie jak jeep safari w pobliskich górach Taurus, czy skoki do wody z pokładu statku.

Jeżeli chcemy zaznać szaleństwa zakupowego koniecznie trzeba odwiedzić tutejsze sklepy i bazary, gdzie jak można się przekonać okazja goni okazję, a od dostępnych tu produktów można dostać zawrotu głowy.

alanya2

Nocne życie w Alanyi kończy się nad samym rankiem, dzięki czemu w trakcie pobytu będziecie mogli podbić parkiety wszystkich dostępnych w mieście dyskotek oraz spróbować pysznej regionalnej kuchni w niezwykle wystrojonych knajpkach i restauracyjkach.

W Alanya moc atrakcji odnajdą również turyści rządni poznawania średniowiecznych pozostałości regionu, dzięki ogromnej ilości zabytków dostępnych do zwiedzania w mieście i okolicach. Do najbardziej znanych należą Wieża Arsenałowa, Czerwona Wieża, ogromny zamek z murami obronnymi miasta postawiony tu przez Turków Seldżuckich, a także inne atrakcje jak odkryte w pobliżu miasta jaskinie górskie oraz morskie.

Na każdego odwiedzającego ten rejon Turcji turystę czeka prawdziwa uczta dla zmysłów i ciała, szereg atrakcji oraz wypoczynek w najlepszym wydaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *